Dil Okulları > Amerika Dil Okulları

Dil Okulları - Amerika / Amerikada Dil Okulu Hayalleriniz

Dil Okulları - Amerika / Amerikada Dil Okulu Hayalleriniz

Fırsatlar ülkesi diye ün salan ve tarihinde dünyanın her köşesinden göç almış bir ülke olan Amerika Birleşik Devletleri, kazanmış olduğu değişik kültür ve deneyimler sayesinde, ulaşmış olduğu bilimsel ve teknolojik seviyesi ve aktif sosyal hayatıyla, eğitim için en çok tercih edilen ülkelerden biridir.

Amerika dil okulları ve Amerikadaki üniversitelere bağlı yabancı dil merkezleri, öğrencilere ve profesyonellere yönelik zengin eğitim programlarına sahiptirler. Amerikada dil eğitimi alacak öğrencilerin katılabileceği çok farklı programlar vardır.

Amerikada Dil Okulu için, New York, Boston, San Francisco, Los Angeles ve San Diego uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehirlerdir.

Amerika Dil Okulu Seçmeamerika dil okulları, amerika dil okulları fiyatları, amerika dil eğitimi, amerikada dil eğitimi, amerikada ingilizce, amerikadaki dil okulları, amerika ingilizce kursu, amerika ingilizce kurslarıDilokulumatik amerika dil okullarını hesaplayan site

Amerikada dil okulu hem heyecan verici hem de ödüllendirici bir deneyim olabilir. İlgi alanlarınıza ve karakterinize en iyi uyan ve eğitimini almak istediğiniz akademik programı en iyi sağlayan Amerika dil okulu seçmeniz çok önemlidir. Size en iyi uyan okulu seçebilmek için hangi okul özelliklerinin sizin için önemli olduğunu dikkate alın. Kendi ilgi alanlarınız ve ihtiyaçlarınız ile okulun sağladıklarını karşılaştırdığınızda en uygun olanı bulacaksınız.


Amerika Dil Okulları hakkında daha fazla bilgi

Eğer İngilizceyi Amerika'da öğrenmek istiyorsanız Amerika Dil Okullar'ndan birine karar vermek zorundasınız. Başvurmayı düşündüğünüz Amerika Dil Okulu'nun özelliklerini daha iyi öğrenmeniz, seçiminizi daha başarılı yapabilmenizi sağlar. Günümüzde en iyi kaynaklardan biri de Internet’tir. Bir çok Amerika Dil Okulu web sitelerinde akademik program, dersler, giriş şartları ve başvuru talimatları hakkında geniş bilgilere yer verirler.

Ayrıca Amerika Dil Okulları'nın bu sitelerinde okul kampüsünün ve çeşitli aktivitelerin fotoğraflarını ve kampüs turlarını da bulabilirsiniz. Ayrıca ülkenizde de bilgi alabileceğiniz sağlam kaynaklar ve rehberlik merkezleri bulunabilir.

Amerikan devlet yönetimi, diğer devlet yönetimleri ve kar amacı gütmeyen organizasyonlar bu tip dil eğitimi çalışmalarını destekler. Genellikle bunlar için bir masrafa girmezsiniz, eğer posta yoluyla kitapçık ve form istediyseniz, postalama ve formların yazılımı nedeniyle çok az bir miktar para ödeyebilirsiniz.

Aşağıdaki kaynakların bir ya da daha fazlasın ulaşabilirsiniz:

  • Amerikan Elçiliği, Konsolosluğu, Amerikan merkezleri ve kütüphaneler
  • Fulbright Komisyon ve Kuruluşları
  • Çift milletli merkezler
  • Institude of International Education (AMIDEAST) gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar
  • Üniversite bilgi merkez ve kütüphaneleri
  • Halk Kütüphaneleri

Eğer bunları yerel telefon rehberlerinde bulamıyorsanız, Amerikan Elçiliği’ne ya da ülkenizin milli eğitim bakanlığına telefon açarak ya da mektup yazarak

  • Amerika’da dil eğitimi için bilgi ve tavsiye aradığınızı
  • nereleri ziyaret edebileceğinizi ya da nerelere mektup yazabileceğinizi öğrenmek istediğinizi belirtin.

Bilgili ve tecrübeli rehberlerin vereceği tavsiyeler, gerçekçi planlar yapıp üniversiteye giriş işlemlerini başarıyla tamamlamanızda size yardımcı olacaktır.

Ülkenizdeki güvenilir ve yardımcı bir diğer kaynak da daha önce Amerika’da eğitim görmüş kişilerdir. Onlarla konuşun ancak şunu da unutmayın ki, onların tecrübeleri ne zaman Amerika’da bulunduklarına, nerede kaldıklarına ve hangi tip bir kuruluşta eğitim gördüklerine bağlıdır.

Onların seçmiş oldukları çevre sizin istediğinizden farklı olabilir. Yine de bu kişiler size, Amerika’daki üniversite yaşamına nasıl adapte olunacağı hakkında bilgi verebilirler. Bir rehberlik servisi bu kişilerle buluşup bir tartışma ortamı yaratmanıza yardımcı olabilir.

Internet’te Amerika Dil Okulları ile ilgili sınırsız kaynak bulunmaktadır. Amerika Dil Okulları nın birçoğunun web siteleri vardır ve bir kuruluşla bağlantı kurduğunuzda web sitesi adreslerini mutlaka öğrenin.

Ayrıca, College Board sayfasındaki gibi ücretsiz servisleri kullanarak istediğiniz özelliklere sahip üniversiteleri de Internet üzerinden bulabilirsiniz.