Yaz Okulları > Avustralya Yaz Okulları

Avustralya Yaz Okulları'nda ingilizce öğrenmek.

Avustralya denilince aklımıza ne gelir? Cevapları duyar gibiyiz. Öncelikle ortalıkta hoplayıp zıplayan kangurular, ağaçlara tırmanan koalalar, Sydney Opera Binası, çizgifilmlerden hatırladığımız Tazmanya Canavarı, vb. Haklısınız. Görmeyenler için Avustralya denilince akla ilk bunlar geliyor. Fakat Avustralya’yı gördükten sonra bu soruyu sorduğumuzda, eminiz ki çok farklı ve gerçekten çok daha fazla uzun cevaplar alacağız sizlerden.

 

Avustralya kelimesi, eski birçok dilin kökenlerinden gelmektedir. Bu yüzden tam olarak hangi dil kökünden türediği bilinmemektedir. Avustralya’nın ilk yerlileri Aborjinlerdir. Daha sonra Felemenk (Hollandalılar) lerin keşfiyle New Holland olarak adlandırılmış, 1770’de James Cook tarafından Britanya topraklarına katılmıştır. Önceleri mahkumların sürgün için getirildikleri bir ada olarak kullanılmış, daha sonra buraya koloniler yerleştirilmiş ve ilk Avustralyalılar burada yaşamaya başlamışlardır. Daha sonralarında da adadaki koloniler birleşerek eyaletleri oluşturdular ve bugünkü Avustralya oluşmuş oldu.

 

 

Avustralya, daha önce de bahsettiğimiz gibi çok renkli bir ülkedir. Nüfusun içinde doğudan ve batıdan birçok insan yer almaktadır. Amerikalı, İngiliz, Avrupalı nüfusun yanı sıra, Uzak Doğu’dan gelen Asyalılar da nüfusun büyük bir çoğunluğunu oluştururlar.

 

 

Avustralya’da resmi dil İngilizcedir. Bunun sebebi olarak ise Avustralya’nın, İngiltere’nin eski bir sömürgesi olmasını gösterebiliriz. Ülke, İngilizce öğrenmek için harika, İngiliz ve gelen göçmenlerin kültürlerinin bir arada uyum içinde yaşadığı, suç oranının az olduğu sakin, sessiz ama bir o kadar da hareketli olan, eğlence konusunda iddalı bir yerdir. Sanata önem veren ülkelerdendir, öyle ki Sydney Opera Binasını dünyada bilmeyen yoktur.

 

 

Resmi dil İngilizce olduğundan dolayı, günlük hayatta İngilizce kullanmanız gerekecek ki bu da sizin İngilizceyi öğrenmeniz için bulunmaz bir fırsat. Deren&Koray farkıyla Avustralya Yaz Okulları ile İngilizce öğrenmeye ve ayrıca Avustralya’daki güzellikleri keşfetmeye ne dersiniz?

 

 

Daha fazlası için bizimle irtibata geçebilirsiniz.