Yaz Okulları > Çin Yaz Okulları

Çin Yaz Okulları, Çin Yaz Okulu, Çin'de Çince, Çince Öğrenmek

Çin Yaz Okulları ile Çin'de Çince Öğrenmek belki de hayatınızın bir dönümü olabilir. Çin gibi, tüm dünyaya hükmedebilen büyük bir dev ekonominin resmi dilini yani Çince öğrenmek yeni neslin tercihlerinden olacaktır.

Şimdiye kadar tatillerinizi nerelerde geçirdiniz? Antalya? Bodrum? Ya da Paris? Londra? Hep aynı yerlerden sıkılmadınız mı? Daha farklı yerler görmek, daha yabancı kültürleri tanımak istemez misiniz? Eğer bu soruya cevabınız ‘’evet, isterim’’ ise, o zaman sizi Çin’a doğru küçük bir yolculuğa çıkarmamıza izin verin!

Uzak Doğu medeniyetlerinin belkide en büyüdür Çin. Tarihten bu yana kültürünü ve medeniyetini koruyan bu toplum, günümüzde her ne kadar teknolojinin gelişmesiyle orantılı teknolojik hayata geçiş yapsa da, halen geleneksel hayatı sürdürmektedir.

Çin’de, görülmeye değer birçok yer vardır. Bunların en başında, hiç şüphesiz, Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri olan Çin Seddi gelir. Çin Seddi’nin tarihini hepimiz aşağı yukarı bilmekteyiz, özellikle de Çinliler’in bu seddi Türkler’den korunmak için yaptıkları düşünülürse, biraz da göğsümüzü gururla kabartarak bu muhteşem yapıyı görmek bizim için daha büyük bir önem taşımaktadır. Çin Seddi dışında Çin’de görülmeye değen sayılamayacak kadar çok eser, müze, mekan ve doğal güzelliklerle dolup taşan parklar vardır.

Çin’de tatilinizi geçirirken, Çin Yaz Okulları sayesinde Çinliler’in konuştuğu dil olan Çince öğrenmek güzel bir seçenek olacaktır. Öyle ki şu anda birçok dev firma, Çince bilen eleman sıkıntısı çekmekte ve bilenlere astronomik rakamlar ödenmektedir. Eğlenirken öğrenmek, tatilinizin güzelliğini taçlandıracaktır.

Çince, aslında bir dil grubunun adıdır. Çünkü ‘’Çince’’ dediğimiz zaman, sadece bir dilden bahsetmiş olamıyoruz çünkü Çince adı altında o kadar çok lehçe var ki. Bu lehçeler, birbiriniden zaman zaman anlaşılamayacak kadar farklılık göstermektedir. Genel olarak bilineni ise standart Çince’dir. Bu Çince’yi genelde çoğu Çin anadilli insan anlamaktadır. Çin alfabesi, harf sayısı bakımından çok zengindir. Öyle ki, rivayetlere göre hiçbir insan, tüm Çin alfabesini tam olarak bilmemektedir. Çin alfabesi, değişik şekilli çizgilerin birleşmesinden meydana gelir. Daha çok resimseldir bu yüzden de öğrenimi zordur. Fakat Çin’de bunu uygulamalı olarak öğrenmek, sizi diğerlerinden belki de 100 adım öne taşıyacaktır.

Siz de Çin’de tatilinizi geçirirken, seçeceğiniz bir Çin Yaz Okulu ile Çin'de Çince’yi öğrenmek isterseniz, yapmanız gereken Deren & Koray profesyonelliği ile seçiminizi yapmak ve arkanıza yaslanmak.. Sonrasını biz halledeceğiz.

Çin Yaz Okulları, Çin Yaz Okulu, Çin'de Çince, Çince Öğrenmek.