Campus Ege LYS+YGS > Eğitim Kadrosu

Campus Ege, İzmir'de bir özel butik dershane, kitap yazarı kadrosu ile izmir ve Türkiye'de bir tek.

 

Eğitim profesyonelleri olarak ana farkımız, 40 yılı aşkın deneyimimiz. Eğitimde ilkler hep bizimle geldi. Bugün de günümüz koşullarında bir ilke imza atacak farklılıklar yarattık. İşte İzmir'de üniversite eğitimi için uzman öğretmen kadromuzdan Campus Ege başarı reçetesi ve üniversite hazırlıkta Campus Ege danışmanlığı farkı: 

Türkiye'nin Kitap Yazarı Kadrosu
 
80'li yıllarda Ege Sistem Dershaneleri İzmir'de üniversite hazırlık kavramını İzmirli öğrenci ve velilerine tanıtan, günümüze kadar 7 Türkiye birincisi, 3 Türkiye ikincisi, 5 Türkiye üçüncüsü çıkaran, tam 48 öğrencisini ilk 10'a, binlerce öğrencisini de ilk 500'e sokan ve sayısız öğrencisini yüksek puanlarla tercih ettikleri bölümlere yerleştirebilen deneyimli eğitim kadromuz, telif hakları kendilerine ait olan konu anlatımlı, test çözümlü ve renkli açıklamalı kitaplarını Tudem Yayınları aracılığı ile 2010'da yayımladılar. Kitapları Türkiye'de özellikle de İzmirdeki dershanelerde, etüt merkezlerinde, resmi ve özel okullarda büyük ilgi gördü. İşte Ege Sistem Dershanelerinde yıllarca bölüm başkanlığı da yapan bu kadro, şimdi Campus Ege'de bir araya geldi. Bu yıl sadece 35 şanslı Campus Ege öğrencisi, bu engin deneyim ve bilgi birikiminden yararlanacak. 

Özel Derse Gerek Yok
 
Campus Ege, öğrencisini üniversiteye hazırlarken, hem velisini hem de öğrencisini özel ders yükünden kurtaracaktır. 5 kişilik çalışma grubunda öğrencilerimize verdiğimiz eğitim, özel ders gereksinimini tamamen ortadan kaldıracaktır. Özel dersler hem velilerin bütçelerini zorlamakta hem de öğrencileri yormaktadır. Campus Ege'de özel derslere ayrılan para ve zamana gerek kalmayacak; çünkü Campus Ege'de öğrencilerimiz istedikleri zaman öğretmenleri ile çalışabileceklerdir. 

Eğitimde Yüksek Standart
 
Campus Ege'in deneyimli öğretmenleri derslerde konuyu ayrıntılarıyla öğretir. Konuyla ilgili örnek soruları çözer. Yine konuyla ilgili soru çözme tekniklerini anlatır; böylece öğrencilerimiz sınavda zamanı en iyi şekilde kullanmayı öğrenir. Campus Ege'in amacı "öğrencisini herhangi bir üniversiteyi kazandırmak değil, onun yeteneklerine ve kapasitesine uygun bir bölüme girmesini sağlamaktır."

Eğitimde Yepyeni Bir Anlayış 
 
Campus Ege ne bir dershane ne üniversite hazırlık kursu ne bir özel ders ofisi ne de bir etüt merkezidir. Campus Ege, öğrencilerin 5 kişilik çalışma gruplarıyla sıcak ve samimi bir ortamda, sıkılmadan sınava hazırlanacakları bir yuvadır. 

Okul ve Üniversite Hazırlık Bir Arada
 
Campus Ege'de öğrencilerimiz YGS ve LYS sınavlarına hazırlanırken, okuldaki dersleri ile ilgili takviyeleri de alabileceklerdir. Merkezimizde etüt çalışmaları sadece sınava hazırlamayla sınırlı olmayacak, öğrencilerimizin okul dersleri ile ilgili konuları ve soruları da ele alınacaktır. Diğer önemli bir farkımız da öğrencilerimiz etütlerde ve derslerde her kaynaktan her soruyu ve her konuyu öğretmenlerine sorabileceklerdir.

Uzman Rehberlik Servisi 
 
Gerek eğitim gerekse özel yaşamla ilgili her türlü öğrenci sorunları deneyimli ve uzman rehberlik öğretmenlerimiz ile çözümlenecektir. Velilerimizi sürekli bilgilendirdiğimiz bu sistemde rehberlik servisimiz öğretmen, öğrenci ve veli üçgeni arasındaki koordinasyonu en iyi şekilde sağlayacak ve öğrenciye huzurlu bir çalışma ortamı yaratacaktır. Ayrıca öğrenci EQ - IQ ölçümlerine göre derecelendirilecek ve güncel meslek seçimi, ideal puan türü konusunda veli ve öğrencilerimiz bilgilendirilecektir. Bu hizmetlerin yanında kendi kendinin koçluğu (3K), hedef belirleme, hedefe odaklanma konularında öğrencilerimiz eğitilecek; onlara sınav kaygısını aşma, motive olma, stresten arınma, özgüven kazanma, heyecan kontrolü gibi önemli yetiler kazandırılacaktır. Bu konularda rehberlerimizin yanı sıra, "kişisel gelişim" uzmanımız da öğrencilerimize yardımcı olacaktır.

Diğer Eğitim Kurumlarımızla İşbirliği 
 
Campus Ege'in kardeş kurumları olarak, Deren Koray Group bünyesinde ENGLISH LIFE Dil Okulları, ENGLISH WEST, Ege Lisan ve Bilgisayar Merkezi, Deren & Koray Uluslararası Turizm ve Eğitim Merkezi, Deren Koray Turizm vardır. Bu kurumlarımızda yurtiçi ve yurtdışında yabancı dil öğrenim programları, yurtdışı üniversite yerleştirme programları ve yüksek lisans, doktora, post doktora gibi kariyer seçenekleri de sunulmaktadır. Campus Ege öğrencileri, Deren Koray Eğitim Kurumlarından öncelikli olarak da yararlanabileceklerdir.