Dil Okulları > İspanya Dil Okulları

İspanya'da İspanyolca Eğitmi

Matadorların, dansın ve müziğin, romantizmin, eğlencenin ülkesidir. İspanya Dil okullar'ndan birini tercih ederek İspanya'da İspanyolca öğrenmek, yani bir dili anavatınında öğrenmek isteyen kişiler için ancak bu kadar zevkli olabilir.

İspanya bilindiği üzere, Avrupa ile Afrika arasında çok önemli bir geçiş yoludur.  İber Yarımadası’nda, kardeş Portekiz ile birlikte yaşayan, aslında sessiz sakin fakat içinde bir boğa olan ülkedir İspanya, içeriden tıkırdayan kapalı bir hediye paketi gibi adeta. Eğer siz o paketi açarsanız, dışarı çıkacak olan şenliği eminiz ki hayal bile edemezsiniz.

Ostrogotlar ve Vizigotlar ile başlayan, Endülüs Emevileri’nce hakimiyet altına alınan, daha sonrasında Cumhuriyet rejimine geçen İspanya, 1986’da Avrupa Birliği üyesi olmuştur. İslam yönetimi zamanından kalan kültürel miraslar da dahil, bütün kültürel miraslar, değerler ve gelenekler en güzel biçimde korunmaktadır.

İspanya, yüzyıllar boyu uğradığı istilalar ve aldığı göçlerle, farklı kültürlerin kaynaşma noktası haline gelmiş, günümüzde geleneksel ve modern yaşam tarzlarını bir arada bulunduran önemli bir turizm ülkesi olduğu kadar, çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerle bir eğitim ve kültür merkezi halini almıştır.

21 ülkenin resmi dili olan ve 450 milyon kişi tarafından konuşulan İspanyolca, dünyanın üçüncü büyük dilidir. Zengin tarihi, geleneksel yapısı, modern şehircilik anlayışı ve eğlenceli yaşamıyla Madrid ve Barselona İspanyada İspanyolca öğrenmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehirlerdir. İspanya'da İspanyolca Eğitim alarak dünyanın en çok konuşulan dillerinden birine hakim olabilirsiniz.

İspanya, şu an yarı-monarşik şekilde yönetilmektedir. Kraliyet ailesi vardır ve şu anki kralı, I.Juan Carlos’tur.

İspanya, tarihte İngiltere ve Hollanda ile girdiği sömürge savaşlarından tanınır. Deniz aşırı ülkelere gidip yerlileri sömürmek konusunda İngiltere ile başa baş bir mücadele vermiştir, bu yüzden, aynı İngiltere gibi, İspanya da kendi dilini, dinini ve kültürünü bu bölgelere taşımış, yerli halkı asimile etmiştir. Şu an Güney Amerika’nın ve Kuzey Amerika’da Amerika Birleşik Devletleri’nin büyük bir kısmında İspanyolca konuşulmaktadır. Hatta Amerika’nın birçok şehrinin ismi İspanyolcadır (Örn; Los Angeles)

İspanyolca, dünya yüzeyinde en büyük 3. dil olarak kabul edilmektedir fakat anadili olarak konuşan kişi sayısında baktığımızda İngilizce’yi bile geride bırakara en fazla konuşulan dil ünvanını taşımaktadır. (İngilizce; ana dil olarak 400 Milyon kişi, İspanyolca; 460 Milyon kişi) Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, İspanyolca biliyorsanız, sırtınız yere gelmez!

İspanyolca Eğitim almak yada İspanyolca öğrenmek için, anavatanı İspanya’dan daha güzel bir seçenek olamaz. İspanya’da İspanya Dil Okulları'ndan bir İspanya Dil Okulu tercih

ispanya dil okulu fiyatları ispanya dil okulları ücretleri hesaplama sihirbazı dil okulumatik çevrimiçi hizmetinizde

etmek için tek yapmanız gereken Deren&Koray’a başvurmak ve arkanıza yaslanıp İspanya’da İspanyolca öğrenmek için yapacaklarınızın planlarıyla uğraşmak! 23 yıllık tecrübemizle, bize güvenebilirsiniz.

İspanya'da İspanyolca, İspanyolca Eğitim, İspanyolca Öğrenmek, İspanya Dil Okulu, İspanya Dil Okulları