Dil Okulları > İsviçre Dil Okulları

İsviçre Dil Okulları, İsviçre Dil Okulu, İsviçre İngilizce Dil Okulları, Dil Okulları İsviçre

Avrupa'nın en zengin ülkelerinden birinde, İsviçre Dil Okulları'ndan, isteklerinize, bütçenize en uygun bir İsviçre Dil Okulu'nu seçmeye ne dersiniz?

İsviçre tarafsız olabilir ama yumuşak değildir. Alman, Fransız ve İtalyan kökenleri karışımından dolayı İsviçre geniş bir ulusal kültüre sahiptir. Goethe İsviçre'yi, devasa ve düzenli bir kombinasyon olarak nitelendirmiştir. Ayrıca birçok kişinin İsviçre'yi tek boyutlu bir ülke olarak adlandırmak istemesine, İsviçre'nin yan yana duran evcilleşmemiş Alplerini, şehirlerde ve köylerde dışa doğru katları olan evlerini örnek göstererek karşı çıkmıştır.

İsviçre kültürü, coğrafi konumu, çok dilli oluşu ve mimarlık, sanat, edebiyat, film, müzik ve gümrük gibi değişik alanlara sahip olması nedeniyle çeşitlilik gösterir. Ülkenin çeşitli şekilde kültürlere sahip olmasında sınır komşularının da payı büyüktür. Her dil bölgesinde İsviçre yayını yapan radyo programları ve çeşitli gazeteler bulunmaktadır.

Aynı zamanda komşu ülkelerden de ilgili anadil ile birçok kültürel teklif gelmektedir. İsviçrenin dil ve kültürel çeşitliliğine ek olarak farklı coğrafik özelliklere de sahip olması çeşitlilik bakımından önemlidir. Dağlık bölgelerindeki kültür ile ülkenin orta bölgelerindeki kültür az da olsa farklılık göstermektedir. Örneğin Zürih'teki hayat tarzı ile dağlık uzak bir bölgedeki yaşam birbirinden farklı olmaktadır.

Avrupa’nın tam ortasında küçük bir ülkeye götürüyoruz sizi. Aklınıza lezzetli bir çikolata, ünlü bir saat markası, fantastik bir dağ veya göl manzarası mı geliyor? Yoksa Avrupa’da gelirin en yüksek olduğu yerlerden biri, refah, eşitlik, güvenlik gibi kavramlar mı çağırıştırıyor? Olmadı bankacılık ve sigortacılık sektörü mü gözünüzde canlanmakta? O zaman doğru yerdeyiz demektir. Avrupa’nın ortasındaki küçük ama şirin bir ülke olan İsviçre’ye konuğuz şimdi.

İsviçre, tarafsızlık ve güvenlik konusunda tüm dünyanın örnek aldığı bir ülkedir. Öyle ki, en büyük bankalar İsviçre merkezlidir ve tarafsızlığından dolayı, hesabınızdaki miktarları güvenle saklayabileceğiniz bir yerdir. Avrupa’da kişi başına düşen milli gelirin en yüksek olduğu ülkelerden biridir. Halkın refah seviyesi gayet yüksektir. Temiz caddeleri, sakin ve candan insanları bu ülkede fazla aramanıza gerek yok, zaten sokakta yürürken karşınıza çıkacaklardır.

İsviçre için, saat üretiminde dünyanın en önde gelen ülkesi dersek, sanırız yanlış bir şey söylemiş olmayız. Dünyanın en kaliteli saatleri burada yapılmaktadır. Burada marka vermeyeceğiz ama eminiz ki saatinize bakarsanız, İsviçre’den bir parça taşıdığınızı göreceksiniz.

İsviçre’de yaşayan bir tanıdığınız var mı? Türkiye’ye gelirken size güzel bir şey getirmesini isteyin. Eminiz ki bu çikolata olacaktır. İsviçre çikolataları ve tatlıları dünyaca ünlüdür. Eminiz ki, Türkiye’de bile en az bir kez ünlü bir İsviçre çikolatasının markasını görmüşsünüzdür ve lezzeti konusunda bize hak vermişsinizdir.

İsviçre, bir konfederasyon ülkesidir. Latince ismi ‘’Confodoeration Helvetica’’ (helvetik Konfederasyon) Bu yüzden İsviçre’nin plaka kodu ‘’CH’’ olarak geçer. İsviçre, birden fazla dilin resmi olduğu bil ülkedir. İsviçre’de Almanca, İsviçre'de Fransızca, İsviçre'de İtalyanca ve Romanş dilleri, bölgelere göre (eyaletler) resmi statüdelerdir. (Romanş dili, İtalyanca’ya benzer, Roman kökenli bir dildir) Bu yüzden İsviçre’de öğreneceğiniz dil sayısı kesinlikle ‘’bir’’ olmayacaktır.

isviçre dil okulu fiyatları hesaplama sihirbazı dil okulumatik çevrimiçi hizmetinizde

Halkın eğitim seviyesi yüksek olduğundan, nüfusun neredeyse tamamı İngilizce bilmektedir. İsviçre’de eğitim almak isteyen bir kişi, gitmeden önce ‘’1 dil biliyorum’’ diyorsa, geldikten sonra cevabı ‘’artık 2 dil biliyorum’’ olmayacaktır.

İsviçre’de Deren&Koray’la eğitim fırsatını kaçırmayın! Deren&Koray farkıyla İsviçre’de Almanca dil kursu için lütfen bizimle irtibata geçiniz.   

İsviçre Dil Okulları, İsviçre Dil Okulu, İsviçre İngilizce Dil Okulları