Dil Okulları > İtalya Dil Okulları

İtalya'da İtalyanca Dil Eğitimi almak için bizimle iletişime geçin.

Akdeniz'in en gözde ülkelerinden biri hiç şüphesizki İtalya'dır. İtalya olarak da anılan İtalya Cumhuriyeti, Avrupa Birliği’nin en önemli üyelerinden biridir. İtalya ‘nın para birimi Euro olup, İtalya ‘da zorunlu temel eğitim 13 senedir.

İtalya, 1950'den 1963'e kadar süren hızlı kalkınma döneminden sonra sürekli bir büyüme göstermiş, bu yıllardan sonra devlet teşvikleri ve ülkeye gelen yabancı sermaye, İtalya'nın Avrupa'ya satılmak üzere tüketim ve donatım maddeleri üretimine yönelmesini sağlamıştır. Geniş bir kamu kesimi, büyük özel şirketler ve sayısız küçük ve orta işletmenin bir araya gelmesinden oluşan üretim sistemi, İtalya'nın ticaret ve sanayideki gücünü artırmış ve İtalyayı Batı dünyasının önemli bir sanayi güçlerinden biri haline getirmiştir. 

Türkiye ve İtalya arasında her geçen gün daha da yoğunlaşan ekonomik ve sosyal ilişkiler, ülkemizde İtalyanca'nın ve İtalya dil okullarının önemini giderek artırmaktadır.

İtalya’da her seviyeden öğrenci için İtalyanca dil okulu seçenekleri mevcuttur. İtalyada İtalyanca dil okulları genelikle hafta da 15, 20 ya da 30 saat eğitim verirler. Bu İtalyanca dil okullarının ortalama sınıf mevcutları ise 12 kişi den oluşmaktadır.

italya dil okulu fiyatları hesaplama sihirbazı dil okulumatik çevrimiçi hizmetinizde


İtalyadaki pek çok dil okulu, İtalyanca dil kurslarının yanı sıra, Moda + İtalyanca, Mimari+ İtalyanca, Aşçılık + İtalyanca gibi özel zevklere hitap eden birleştirilmiş programlar da sunmaktadırlar.