English West > KPDS Kursu

KPDS Kursu

İZMİR KPDS KURSLARI

İzmir İngilizce KPDS kurs sayfamıza hoş geldiniz. Uluslararası eğitim deneyimimiz ve profesyonel KPDS + ÜDS eğitim kadromuz ile İzmir'de yıllardır başarılara imza attık, atmaya devam ediyoruz. (İzmir KPDS ve İzmir ÜDS kurslarımızla ilgili yorum ve düşüncelerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.) 

2012 İngilizce KPDS Hazırlık kurs kayıtlarımız devam ediyor. 
Kamu personeli dil sınavı olarak bilinen bu sınav türü, yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu çalışanlarından yurtdışı görevlendirme / atama amacına ulaşmayı hedefleyen tüm devlet görevlilerinin başarı göstermesi beklenen bir yabancı dil sınav türüdür. Bazı kamu ve özel kurumlar her ne kadar bu sınavı Türkiye'nin TOEFL'ı ya da IELTS'i olarak tanımlasa da, konuşma bölümünün eksik olması sebebi ile teknik anlamda bu tanımlamanın ne yazık ki dışında kalmaktadır. YÖK denkliği bulunan yurtdışındaki bir üniversitede yüksek öğretime başvuruda 40, yurtiçindeki bir üniversitede de 60 taban puan alma şartı gibi çeşitli kriterler bulunmaktadır. KPDS 3 saat süreyle çoktan seçmeli karakterde yapılan bir sınavdır.  Sınavda sözlük ve türevi araçların kullanılmasına izin verilmemektedir. Bu nedenle adayların güçlü bir İngilizce kelime haznesiyle sınava katılmaları önem taşır. 

ENGLISH WEST olarak KPDS ve ÜDS eğitimlerinde daima etik değerlerimizi ön planda tutuyoruz. Farklı eğitim kurumların uygulamış olduğu klasik örnekleme ve pazarlama sistemleri yerine bilinçli bir şekilde nasıl ve ne şekilde eğitim verdiğimizi ziyaretçilerimizin dikkatine sunuyoruz. Bu anlamda 25 yıllık yurtdışı eğitim tecrübemizin kursiyerlerimiz üzerinde olumlu etkiler bıraktığını belirtmeliyiz. Sonuçlar yerine yöntemlerimizi gösteriyor ve mutlak başarıya nasıl ulaştırdığımızı bu sayfalarımızda dikkatinize sunuyoruz.  

2011 - 2012 KPDS Sınav Tarihleri:

2011 Sonbahar Oturumu: 20 Kasım 2011
2012 İlkbahar Oturumu: 20 Mayıs 2012
2012 Sonbahar Oturumu: 18 Kasım 2012

Nasıl Bir Sistem ve Yaklaşımla İngilizce KPDS Eğitimi Veriyoruz? 

Önceki yıllarda çıkmış soruların ya da çıkması muhtemel soruların çözümünde geleneksel yanıtlama tekniklerini tercih etmediğimizi belirtmeliyiz. Çünkü KPDS sınavına girmeyi düşünen bir adayın bu tarz açıklamaları içeren bir çözümlü kitap bulması oldukça kolaydır. Bu anlamda piyasadaki kitaplardan ve diğer kurslardan bir farkımızın olması gerekir diye düşünüyoruz. ENGLISH WEST olarak bizlerin öncelikle başarmaya çalıştığı nokta, genelde doğru olduğu düşünülen ve "ana çeldirici" olarak karşımıza çıkan şıklar arasında hızlı ancak kesin bir ayrım yapılmasını alışkanlık haline getirmek ve bu noktadan hareketle şıkları eleme alışkanlığını öğrencilerimize kazandırmaktır. 

KPDS sorularında öğrenciler genellikle iki şık arasında kararsız kalmakta ve biraz da şans faktörüne güvenerek bir tanesini işaretlemektedirler. Oysa bir şıkkın doğru olduğunu tespit etmek kadar önemli olan bir diğer nokta da ana çeldiricinin neden doğru olamayacağını tam olarak saptayabilmektir. KPDS'de başarının anahtarı bu noktada yatar. Bu amaca yönelik olarak, adaylara KPDS sorularının çözülmesine yönelik taktik ve stratejileri öğretirken öncelik verdiğimiz ilk nokta olası tuzaklara karşı öğrencilerimizde bir farkındalık yaratmaktır. (İzmir KPDS ve İzmir ÜDS kurslarımızla ilgili yorum ve düşüncelerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.)

ENGLISH WEST ekibi olarak bizler, reel KPDS sınav teknikleri göz önünde bulundurularak KPDS eğitimini özel müfredatımızla uygularız. Konusunda uzman öğretmenlerimiz öğrencilerimizin tüm eksikleri üzerinde teker teker yoğunlaşarak bu eksiklerini giderecek çalışmaları öğrenciye uygularlar. English West'e KPDS kursu için başvuran her öğrencimiz İzmir'deki KPDS kursumuza katılması için sırasıyla aşağıdaki prosedürler uygulanır:

  • Öğrencilerimizi KPDS teknik yapısı paralelinde 100 soruluk bir düzey belirleme sınavına alırız.
  • KPDS seviye belirleme sınavı sonucu İngilizce öğretmenlerimiz, eksik noktalarınızı tek tek saptar ve sizin için bir profil oluştururlar.
  • Taban puanı aştığınızda (45 ve üzeri) sizi, KPDS gramer, kelime hazinesi, İngilizce zaman kriterleri çerçevesinde diagnostik bir değerlendirmeye alırız. Taban puanı aşamayan katılımcılarımızı özel İngilizce eğitim sistemimizle 2,5 ay sürecek yoğun bir İngilizce eğitimle Intermediate yani Cambridge Preliminary seviyesine ulaştırırız. Bu seviye 10 tense ve ortalama 1200 kelimenin sahip olunduğu uluslararası bir seviyedir, İngilizcenin olmazsa olmaz yapı taşlarını içerir. 
  • Bu değerlendirmeden sonra haftada 8 saat olmak üzere (Hafta içi 4 gün ya da Hafta sonu 2 gün) 3 ay sürecek toplam 96 saatlik yoğun bir İngilizce KPDS eğitimi veririz. Bu eğitimde önceki yıllarda çıkmış soruların yanı sıra aynı paralelde hazırlanmış özgün sorular üzerinde tüm KPDS soru çözme teknikleri, sınav süresini efektif değerlendirme ve sınava hazırlık konularını tek tek ele alınır, eksik noktalar bu sürede elemine edilir. Bu eğitim aynı zamanda 35000 soruluk sınav arşivimize internet bazlı WestNET otomasyonu ile lap top, PC, I-phone, blackberry ya da pda telefonunuzdan bulunduğunuz yerde ulaşma ve on-line sınav alıştırmaları yapma olanağını da sizlere sunar.
  • 96 saatin sonunda 1 ay boyunca 4 adet reel KPDS sınavı aynı disiplin ve atmosferde sizlere verilir. Tıpkı bir futbol maçına çıkmadan önce sahada ısınma turları yapan futbolcular gibi sizleri bu maratona hem zihinsel hem de fiziksel olarak profesyonel ekibimizle hazırlarız.
  • KPDS sınavına katılmanızın akabinde prosedür tamamlanmış olunur. English West KPDS sınavında başarı gösteremeyen bir katılımcımızı hiçbir ek bir ücret almadan tekrar KPDS eğitimine alır ya da Callan Metod ile CPL seviyesinden CFC seviyesine sürecek konuşma üzerine odaklanmış TOEFL ya da IELTS kurslarına kayıt eder. (İzmir KPDS ve İzmir ÜDS kurslarımızla ilgili yorum ve düşüncelerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.)