Dil Okulları > Polonya Dil Okulları

Polanya'da bulunan Polonya Dil Okulları'nda Lehçe dili öğrenmek ve lehçe dil eğitim almak.

Polonya; Doğu’nun Batısı, Batının Doğu’su, Avrupa Birliği’nin Ukrayna’ya sınır ülkesi. Sovyet rejiminin kötü etkilerini silip yeni bir sayfa açarak kendini kısa bir süre içinde Avrupa Birliği’ne adapte etmiş olan ülke. Polonya Dil Okulları'ndan birini seçerek bu güzel ülkede Lehçe Eğitim alabilirsiniz.

Polonya’yı Varşova Paktı’ndan, Piyanist filminden ya da Yahudilerin soykırıma uğrayarak yakıldığı Auschwitz Kampı’ndan hatırlıyor olabilirsiniz. Fakat Polonya’yı keşfettikçe, aslında bundan daah fazlası olduğunu göreceksiniz.

Polonya, Avrupa’nın Doğusunda bulunan ve Avrupa’nın, yüz ölçümü bakımından en büyük topraklarına sahip ülkelerinden biridir. Kuzeyde Baltık Denizi’ne, Doğu’da Belarus, Ukrayna, Rusya (Kaliningrad) ve Litvanya, Batıda Almanya ve Çek Cumhuriyeti, Güneyde Slovakya ile komşudur. Başkenti Varşova olan Polonya, çok köklü bir tarihi geçmişe sahiptir. İlk çağlardan beri Kiev Rusları (Kievskiy Rus’) ile savaş halinde olan Polonya, Litvanya ile birleşik imparatorluk kurmuş ve birçok kez bölünerek tekrardan toparlanmıştır. 2. Dünya Savaşı’nın en büyük yıkımlarını yaşan bir ülke olan Polonya, bunun altından kalkmasını iyi bilmiş, kısa sürede toparlanarak, 2004 yılında Avrupa Birliği’ne üye olmuştur.

Frederic Chopin, Nicolas Copernic, Marie-Curie gibi sanatçı ve bilim insanları, Polonya asıllıdır. Polonya, hem doğunun, hem de batının manevi miraslarını içinde harmanlayarak kendi kendine oluşumunu tamamlayan bir ülkedir. Bu yüzden, Polonya da eğitim gerçekten çok kalitelidir. Ayrıca Polonyalılar’ın en büyük şairleri olarak kabul ettikleri Adam Mickiewicz, İstanbul’da yaşamış ve ölmüştür. Müzesi halen İstanbul’dadır. Buna ek olarak, Türkiye’de yaşayan Polonyalılar’ın oluşturduğu bir köy olan Polonezköy, halen Türkiye’de Polonya kültürünü yaşatan vazgeçilmezlerden biridir.

Polonya, gezip görmek açısından da tercih edilebilecek en iyi ülkelerden biridir. Krakow, Varşova, Gdansk, Poznan gibi şehirler gezip görülmeye değer yerlerdir. Sadece tarihi değil, doğal güzellikleriyle de Polonya büyüleyici bir ülkedir.

Dili, Lehçe (Polonyaca) dır. Köken olarak Slav kökenli olduğundan dolayı, Rus, Ukrayna ve Çek dilleri gibi dillerle benzerlikler gösterir. Öğrenilmesi en zor olan dillerden biri olarak gösterilse de, öğrenenler dilin hiç de zor olmadığını belirtmektedirler. Avrupa Birliği’nin resmi dillerinden biri olan Lehçe dilini, Polonya’da ana dil olarak, ayrıca İngiltere ve Amerika başta olmak üzere burada yaşayan 50 milyon Polonyalı konuşmaktadır.

Polonya Dil Okulları'ndan bir Polonya Dil Okulu seçen öğrencimiz Leh dilini, anavatınında, Polonya'da kolaylıkla öğrenebilir. Lehçe Eğitim veren bir Polonya Dil Okulu sayesinde yeni bir dil öğrenerek yepyeni bir vizyon sahibi olabilir.

Herkesin İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, vb gibi büyük dilleri bildiği bir zamanda yaşıyoruz. Bu gibi dilleri bilmek, artık işverenler veya diğer amaçlar için yeterli olmamakta ve bir kriter olmaktan uzaklaşmaktadır. Bilindiği gibi, örnek olarak; işverenler artık kriter olarak, iş ile alakası olmayan bir çok şeyi, başvuruda bulunanlara sunmaktadır. Çünkü iş başvurusuna gelen bütün adaylar, genellikle aynı özelliklere sahiptir ve farklı bir özelliği olan aday, her zaman öne çıkar. Avrupa Birliği’ne üye olan devletlerin dilleri ise, herkesçe bilinmediği için git gide önem kazanmaktadır. Bu yüzden, Leh dilini öğrenmek, size kesinlikle herkesin kolay kolay sahip olamayacağı bir artı sağlayacaktır. polonya dil okulları, polonya dil okulları fiyatları, polonya dil eğitimi, polonyada dil eğitimi, polonyada polonyaca, polonyadaki dil okulları, polonya polonyaca kursu, polonyada polonyaca kurs fiyatları hesaplama sihirbazı dil okulumatik çevrimiçi hizmetinizde

Leh Dili, öğrenmesi başta zor olduğundan dolayı anavatanında öğrenilmesi gereken bir dildir. Size kazandıracağı artıları düşünürseniz, bu seçim hiç de fena bir fikir olmayacaktır. Leh dili öğrenmek isteyenlere, Deren&Koray Polonya’da eğitim hizmeti veriyor! Bizimle irtibata geçerek en iyi okullarımız ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almayı unutmayın!

Polonya Dil Okulları, Polonya Dil Okulu, Lehçe Öğrenmek, Leh Dili, Lehçe Eğitim, Dil Okulları Polonya