Yaz Okulları > Polonya Yaz Okulları

Polonya Yaz Okulları, Polonya Yaz Okulu

Eski demir perde ülkelesi, şimdilerde Avrupa Birliği’nin parlayan yıldızında Polonya Yaz okulları'ndan birini tercih etmenizi öneriyoruz. Polonya'da, Avrupa'nın göbeğinde hem yaz tatilini hem de Polonya Yaz okulu'nda dil öğrenmeniziş öneriyoruz.

Nazilerin, Yahudi soykırımını yaptıkları, Varşova’nın Nazi-Sovyet savaşında yerle bir olduğu, eski güçlü savaşçılar Hüssarların anavatanı. Haydi kısa bir gezintiye çıkalım Polonyada. Chcesz do nas dołączyć ? Bize katılmak ister misiniz?

Polonya, tarihi bakımından çok zengindir. Birçok talihsiz olay, bir o kadar da kahramanlıklarla doludur Polonya tarihinde. Hepimiz, en azından ‘’Piyanist’’ filminden Yahudi soykırımını biliyoruz. Buna rağmen, bugün Polonya, Avrupa Birliği’ne üye ve güçlü bir ülkedir. 2004 yılında üye olduktan sonra, çok hızlı bir şekilde kalkınmaya başlamış, köklü tarihi ve gelenekleriyle, Avrupalı kimliğini birleştirerek ortaya harika bir sentez çıkartmıştır.

Polonya, yüzölçümü bakımından Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biridir. Çoğunluklar düzlük alanlardan oluşur, sadece Ukrayna’dan devam eden ve Polonya’nın güney kesimlerinden geçen Karpatlar, Polonya’nın yükseltisini oluşturur. Kış ve yayla turizmine çok elverişlidir. Kuzeyde denize kıyısı vardır, bu bölgede bulunan Gdansk, Gdynia ve Sopot, deniz turizmi konusunda en önde gelen yerlerdir. Ayrıca kuzeyde, göllerle dolu olan birçok bölgesi, Polonya’nın eşi görülmemiş doğal güzelliklerini oluşturur.

Varşova, Krakow, Poznan, Silesia (Śląsk) gibi bölgeler, tarih turizmi bakımından en önemli bölgeler arasında gösterilebilir. Örneğin, Yahudiler’in fırınlarda yakıldığı, en büyük toplama kampı olan Auschwitz, Krakow’da bulunmaktadır.

Polonya’da dil olarak Polonyaca (Lehçe) kullanılır. Polonya, 2004 yılında Avrupa Birliği’ne girdikten sonra, Polonyaca Avrupa Birliği’nin resmi dillerinden biri haline gelmiştir. İngiltere başta olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi ülkeler de dahil, birçok yerde milyonlarca konuşanı vardır. Slav dil ailesine üye olduğu için, Polonya dilini öğrendiğinizde Rus, Ukrayna, Çek, Slovak ve Hırvat dillerini de anlayabiliyor olacaksınız. Öğrenmesi en zor olan dillerden biri olarak kabul edildiği için, Polonya dilini konuşan bir kişi, bugün (örneğin Türkiye’de) halk tabiriyle el üstünde tutulmaktadır.

Siz de, yaz tatilinizi Polonya’da hem eğlenip, hem öğrenerek geçirmek istiyorsanız, Deren&Koray farkıyla siz de kaliteyi deneyimleyin. Sizleri harika bir tatil deneyimine davet ediyoruz, jesteście z nami? Bizimle misiniz?

Polonya Yaz Okulları, Polonya Yaz Okulu