Dil Okulları > Rusya Dil Okulları

Rusya'da Rusya Dil Okulları'ndan Ruşça eğitimi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Rusya Dil Okullarını tercih eden, Rusça öğrenmek yada Rusça eğitim almak isteyen öğrencilerimizin aklına Rusya diyince hep soğuk bir iklim, çok büyük bir alanı kaplayan topraklar, sovyet rejimi ve sosyalizm gelir. Rusça eğitim almak için bir Rusya Dil Okulu'nu seçmek isteyen siz öğrencilerimiz, lütfen sizi gerçek Rusya ile tanıştırmamıza izin verin.

Tüm eski SSCB ülkelerinin ve diğer büyük ülkelerin ticaret dili olan Rusça’nın anavatanına hoşgeldiniz.

Rusya, yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük ülkesi olarak sayılmaktadır. Nüfus bakımından bakarsak, dünyada sekizinci en fazla nüfusa sahip ülke olduğunu görürüz. Rusya, eyalet sistemiyle yönetilen bir ülkedir. Ülke, Moskova Federal Bölgesi başkent olmak üzere St.Petersburg Federal Bölgesi, ayrıca birçok Oblast, Otonom Okrug, Kray ve İç Cumhuriyet olmak üzere birçok eyalete ayrılmıştır. Bu eyaletlerin çoğu Türk özerk eyaletlerdir ve kendi yönetim sistemleri vardır. İçte bağımsız, dışta ise Rusya’ya bağlıdırlar.

Rusya, tarihte karşımıza Rus İmparatorluğu olarak çıkar. Mutlaka tarih derslerinden, Rusya’nın sıcak denizlere inme politikası sebebiyle, Osmanlı Devleti ile ilişkilerini hatırlıyorsunuzdur. Rusya, imparatorluk döneminin ardından Bolşevikler sayesinde sosyalist rejime geçmiş ve imparatorluğa bağlı tüm bölgeler, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (????????? ???? ??????????????? ?????????)ne bağlanmışlardır. Sovyetlerin en ünlü yöneticileri Lenin ve Stalin’dir. Sonrasında Mikhail Gobaçov ile başlayan tarihte Sovyet Birliği dağıldı. Kurulan Rus Devleti ise günümüzde halen siyasi varlığını sürdürmektedir.

Ruslar, geçmişlerinden gelen bir özellik olarak çalışkan bir millettir. Sovyet rejiminde, hepimizin bildiği gibi esas olan şey çalışıp üretmektir. Uzun süre Sovyet rejimi ile yönetilen Ruslar’ın bu özelliği, günümüze kadar gelmiştir. Sovyetler yıkıldıktan sonra kapalı ekonomi sistemini bırakan Rusya, dünyaya açılarak, Amerika ile yarışan bir ekonomi devi haline gelmiştir. Geniş topraklarında, tarımsal ve sanayi alanında bir çok ürün yetişen Rusya’nın, ihracat payı azımsanamayacak kadar büyüktür. Bu da, Rus diline, Rusça  öğrenme ye olan gerekliliği artırmıştır. Ayrıca yeni Rusya devletinde vatandaşların genelde tatil için Türkiye’yi seçmesi, İngilizce’den sonra ikinci bir dil arayışına girenleri Rusça’ya doğru çekmeye başlamıştır.

Rus dili, Rusça ilk bakışta zor görünse de, aslında öğrenmesi çok zevkli bir dildir. Alfabe olarak Kiril Alfabesi kullanılmaktadır. Rusça eğitim almak, Rusça öğrenmek isteyen öğrencileri en fazla korkutan da budur. Fakat Kiril Alfabesi’nin öğrenilmesi sadece 1 haftalık bir iştir.rusya dil okulları, rusya dil okulları fiyatları, rusya dil eğitimi, rusyada dil eğitimi, rusyada rusça, rusyadaki dil okulları, rusya rusça kursu, rusyada rusça kursları fiyatları hesaplama sihirbazı dil okulumatik çevrimiçi hizmetinizde

Rusya Dil Okulları'nı tercih eden öğrencilerimiz için aslında Rus dilinin telaffuz ve aksanı çok önemlidir. Öyle ki, rusça konuşurken yapacağınız en küçük bir ses değişikliği bile, cümlenizin anlamını komple değiştirebilir. Bu yüzden Rusça dilini, konuşulduğu anavatanında aksanıyla öğrenmek, sizin Rusça konuşmanızda, anlaşmanızda, iletişim kurmanızda size inanılmaz büyük faydalar sağlayacaktır.

Rus Dili’ni Rusya’da öğrenmek, Deren&Koray’la artık çok kolay. Yapmanız gereken, eğitim programlarımızdan birini seçmek. Geri kalan her şeyi biz sizler için halledeceğiz. Biz sizin için çalışırken, sizin yapmanız gereken tek şey, Rusça öğrenmek, öğrenirken de eğlenerek yeni dostluklar kurmak olacaktır.  

Rusya Dil Okulları, Rusya Dil Okulu, Rusça öğrenme, Rusça Eğitim, Rusça Öğrenmek, Dil Okulları Rusya