Yaz Okulları > Rusya Yaz Okulları

Rusya'da Rusya Dil okularında hem rusça öğrenin hemde Rusya'da tatilin keyfini çıkarın.

Rusya Yaz Okulları'nda Rusça öğrenmeye ne dersiniz? Seçececeğiz Rusya Yaz Okulu sayesinde tatil yaparken Rusça da öğrenebilirsiniz.

Köklü tarihiyle, soğuk sandığımız ama aslında sıcakkanlı ve kültürlerine bağlı insanlarıyla, dünya çapında geçerli olan dilleriyle, ülkemizde özellikle yazın görmeye alıştığımız turistleriyle, şimdiki durağımız olan Rusya’dayız!

Rusya deyince, eminizki aklınıza soğuk bir iklim, soğuk insanlar, sosyalizm zamanlarından kalmış soğuk binalar geliyor. Biz ise, bu yanlış yargılarınızı değiştirmek için sizleri Rusya’ya doğru küçük bir yolculuğa çıkartıyoruz! ???????, ???? ? ?????? ??????! (Haydi, hepberaber Rusya’ya gidiyoruz!)

Rusya, tarihten beri aynı coğrafya üzerinde bir çok imparatorluk ile iletişim halinde olmuş olsa da, kendisi gayet tutarlı bir yol izlemiştir. Rus İmparatorluğu, bugünkü Rusya toprakları ve çevresinde Kiev Rusları (Ukraynalılar), Türk-İslam devletleri ve hanlıkları,
Osmanlı devleti ve Leh İmparatorluğu (Leh-Litvanya) ile savaşım içinde olmuştur. Bolşevik İhtilali’nden sonra sosyalizmi benimseyen Rusya, bu akım çerçevesinde çevresindeki devletleri de içine katarak bir birleşim devleti olan Sovyet Sosyalist Devletler Birliği’ni kurmuştur. SSCB içinde bulunan devletler arasında Ukrayna, Belarus, Moldova, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Tacikistan, Estonya, Litvanya ve Letonya vardı. Daha sonra Gorbachov ile başlayan dağılma sonucunda SSCB’ye üye ülkeler birer birer bağımsızlıklarını ilan ettiler. Şu anda SSCB’ye üye tüm ülkeler bağımsızdırlar.

Rusya içinde birçok muhtar cumhuriyet, eyalet, oblast, okrug ve kray vardır. Bunların içinde yer alan birçok yer Türk yönetimlerinin elindedir. Örneğin Tataristan, iç işlerinde bağımsız, dış işlerinde Rusya’ya bağlıdır. Bütün bu sistemden dolayı, devletin ismi ‘’Rusya Federasyonu’dur’’

Russça öğrenmesi zor olmayan bir dildir. Sadece alfabesi, Kiril Alfabesi olduğundan dolayı zor gibi görünmektedir. Fakat Rusya’da hem tatil yapıp hem dili öğrenmek hiç de zor olmayacaktır. Öyle ki, Rusya, tatil bakımından da harika bir ülkedir. Moskova ve St. Petersburg, ülkenin en fazla turist çeken yerleridir. Eski imparatorluk ve Sovyetler döneminden kalma bir çok eser, halen canlılığını korumaktadır. Zaten bütün bunlar yeni oluşumlar olduğundan, bugüne kadar gelen eserlerin zaten çok eski olduklarını söyleyemeyiz.
Bu da sizi, sanki tarihte yaşıyormuş hissiyatını verecektir.

Rusya Yaz okulları sayesinde Rusça öğrenebilir ve keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Deren&Koray farkıyla, sizlerin Rusya’da rahat etmeniz için her şeyi yapıyor, sizleri Rusya’da yalnız bırakmıyoruz. Rusya’da bulunan şubemizle hizmetinizdeyiz. Siz de Rusça öğrenerek Rusya’da bir yaz geçirmek istiyorsanız, Deren&Koray farkıyla sizleri bu deneyimi yaşamaya   davet ediyoruz.

Rusya Yaz Okulları, Rusya Yaz Okulu