Dil Okulları > Ukrayna Dil Okulları

Ukrayna Dil Okulları'nda Rusça Eğitimi almak.

Upuzun, sarı ayçiçeği tarlaları ve masmavi bir gökyüzü.. Ukrayna bayrağının esinlendiği görüntüdür bu. Görenler bilirler bu görüntünün güzelliğini, harika bir kültür, ilginç yerler, acı-tatlı hatıralar yatar bu topraklarda.

Ukranya Dil Okuları nı tercih eden öğrencimiz için şimdi de Ukrayna’ya konuğuz. Bir Ukrayna Dil Okulu'nu tercih ederek Rus dili’nin öğrenilebileceği, dünyanın en güzel yerlerinden birindeyiz.

Aslında Ukrayna çok genç bir devlettir. 1991’de ortak bir genelge olan Bağımsız Devletler Topluluğu’nu kurarak Sovyetler’i dağıttıktan sonra bağımsızlığını elde etmiştir. 2004’te gerçekleşen Turuncu Devrim, Ukrayna tarihindeki önemli olaylardan biridir. Şu anki devlet başkanı Viktor Yanukoviç’tir.

Daha erken tarihlerde Ukrayna genelde birleşmeler yaşamıştır. Leh İmparatorluğu ve Rus İmparatorluğu arasında paylaşılan toprakları sebeiyle uzun süre bir dirlik sağlanamamıştır. Sovyetler tarafından Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti (Ukrayna SSC) kurulduktan sonra, Ukrayna’nın kendi öz dili yasaklanmış, kültürü büyük ölçüde Rus kültürüne dönmüş, adeta, Rusya’nın bir parçası olmuştur.

Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) kurulduktan sonra bağımsızlığına kavuşan Ukrayna, toparlanmak amacıyla, özellikle öz dillerini ve kültürlerini korumak amacıyla büyük atılımalar yapmıştır. Bu yüzdendir ki Ukrayna’da sokak yön tabelalarında Ukraynaca yazılar yazılıdır, resmi kurum ve kuruluşlarda genelde Ukraynaca konuşulur ve yazılır. Halk arasında, özellikle batı kesimlerde tamamen Ukraynaca konuşulur. Fakat bu, Rusça’nın günlük hayatta etkisini kaybettiği anlamına gelmemektedir. Okullarda Ukraynaca zorunlu olmakla birlikte eğitim Rusça olarak verilir. Özellikle Doğu kesimlerde ve Rusya-Belarus sınırlarına yakın yerlerde Rusça konuşulmaktadır. Ukrayna’ya giden bir kişi, 2 dil öğrenmiş olarak geri dönmektedir.

Ukrayna dili de, Rus dili gibi Kiril Alfabesi ile yazılmaktadır. Şekil olarak Rusça’yı andıran dil, konuşma ve anlaşma olarak Polonya dili (Lehçe) ile çok büyük benzerlikler göstermektedir.

Ukrayna’ya giden bir yabancı, Türkiye’de nasıl Türkçe konuşuyorsa, ve farklı etnik kimliklerin olmasına rağmen nasıl bütün halk Türkçe’yi biliyor ve konuşuyorsa, Ukrayna’da da bu aynen böyledir. Rusça bilen bir kişi, Ukrayna’da hiç zorlanmadan iletişim kurabilir. Ukrayna, Rusça öğrenmek için hem kültür olarak, hem gezip görmek anlamında, hem de ekonomik bakımından, kesinlikle bulunamayacak bir fırsattır. Rusça eğitim almak iiçin Ukranya Dil Okuları'nı tercih eden bir Türk vatandaşı, Ukrayna’da çok rahat ve ekonomik şekilde geçinebilmektedir.

Ukrayna Dil Okulu, Rusça Eğitim almak isteyen yada Rusça öğrenip Rusça’yı rahat rahat ve ekonomik bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, Deren&Koray sizlere hiz

ukrayna dil okulları, ukrayna dil okulları fiyatları, ukrayna dil eğitimi, ukraynada dil eğitimi, ukraynada rusça, ukraynadaki dil okulları, ukrayna rusça kursu, ukraynada rusça kurs fiyatları hesaplama sihirbazı dil okulumatik çevrimiçi hizmetinizde

met için hem Türkiye’de, hem de Ukrayna’da.

Siz, Ukrayna Dil Okulu'nu tecih eden öğrencilerimizi burada da, Ukrayna’da da yalnız bırakmıyoruz! Herhangi bir probleminizde, ricanızda, anında ilgileniyor, Ukrayna’da rahat etmeniz için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızı garanti ediyoruz. Daha fazlası için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Ukrayna Dil Okulu, Ukrayna Dil Okulları, Rusça Öğrenmek, Rusça eğitim, Dil Okulları Ukrayna